Hakkımızda

Akay Kız Öğrenci Yurdu şehrin en önemli sosyal ve kültürel mekanlarının merkezi Mavi Durak’ta faaliyet göstermektedir. Akay, kendisine ilke olarak; demokrat, hümanist, duyarlı, aydın, entelektüel olmayı seçmiştir. Birlikte yönetim felsefemiz anlayışımızın temel ilkesidir. Bilimle aydınlık geleceğe ulaşılacağımıza inanıyoruz.

Yurdumuzun toplam kapasitesi 89 olup; bir, iki ve üç kişilik odalarımızda öğrencilerimize otel konforunda hizmet vermekteyiz. Yurdumuzda günün yorgunluğu, stresini atabilcekleri TV salonu, yeşilliğin bol olduğu bahçemizde ağırlamaktayız.

Yemekhanemizle sabah kahvaltıları ve akşam yemeklerini restoran havasında yaşamalarını sağlıyoruz. Geniş lobimiz ve çoklu sosyal alanlarımızla eğlenceli bir sene geçirmelerini istiyoruz. Aydınlık, ferah, rahat ders çalışma salonumuzda öğrencilerimizin ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılarken onların üniversite eğitimleri boyunca okullarının en başarılı öğrencileri olması için her türlü imkanla destekliyoruz. Etüt salonumuzun haricinde öğrencilerimiz odalarında da rahatlıkla ders çalışmaları için; bir, iki, üç kişilik odalarımızda tüm kişi sayıları kadar çalışma masası bulunduruyoruz.